2 Ekim 2014 Perşembe

Seni Sevmekten Hiç Vazgeçmedim

Bu olayın kahramanları kurgusal değildir. Yani gerçek yaşanmış bir aşk hikayesi dinleyeceksiniz...


Ayşe ile Hasan diyelim biz bu iki aşığa... Hacettepe Üniversitesi'nin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde okurken tanıştılar. Esas oğlan bazı derslerden kalmıştı ve alt sınıftan ders alıyordu. Alt sınıflarda ise esas kızımız okuyordu. Bunlar birbirini gördü, heyecanlı ve çekingendi ikisi de, birbirine açılamadılar uzun süre... Vardı ilgileri aslında birbirine, ancak gözler yetiyordu sadece...


Aşk biraz da öyle olmalı, gözlerle sevmeli insan, bakışmalı... Kalpteki kıpırdamaları hissetmeli. Bir gün açıldı esas oğlan ve bir cesaretle duygularını paylaştı. Çok da güzel oldu, önce düşündü kız, neden bilinmez ama belki şüpheli yaklaştı, seviyor ama söyleyemiyordu.


Sonra birlikte çıkmaya başladılar, zamanla birbirlerini daha iyi tanıdılar. Artık kız oğlan için oğlan kız için vazgeçilmezdi. Hani her "büyük aşk" gibi... Herkesin aşkı kendine büyüktür. Her aşk, asla hafife gelmeyecek bir şeydir, hele kalptense bu sevgi...


Bu birlikteliği üniversite bitiminde nişanlanarak sürdürdüler. Güzel bir düğün olmuştu. Gençler gözlerinde umutla geleceklerini hayal ediyorlardı.


Hayat bazen bizi farklı yollara iter, istesek de istemesek de yolumuz değişmiştir çoktan, kader ağlarını ördü deriz hani, işte onun gibi bir şey... Ne kadar seversen sev, bazen elinde olmaz sevgini korumak, kurtarmak... Sonrası ise soğukluk ve uzaklaşmadır. Ayrılık mı yaklaşıyor?


Esas oğlan nişandan sonra askere gitti, askerliği Van'a çıkmıştı, Ankara nere Van nere... Telefon yetmiyordu belki de, sevdiğinden uzakta, merak edersin ne yapıyor, şu an ne duygular içinde... Ancak ölümü bile unutuyor insan, sevgisini de unuturdu...


O sırada Hasan ortaya çıkar, Hasan bir okulda müdürdür, esas kızımızın öğretmen olduğunu unutmayalım. Hasan, Ayşe'yi gözüne kestirmiştir. Ayşe ise yavaş yavaş soğumaya başlar Ali'den... Yalan mıydı sevgi diyesi gelir insanın hani, seven birini bırakmak, üstelik nişanlısını zordur. Dedim ya bazen hayat zorlar bizi buna, belki de Hasan pozisyonu gereği çok daha etkiliydi Ayşe üzerinde... Sonrası ?


Sonra nişan bozuldu, Hasan ile Ayşe evlendi. Ha Ali de evlendi biriyle ancak yıllar sonra her ikisi de mutlu olmadığını biliyordu. Kalpler bir araya gelememişti ancak hiç de birbirinden kopamamıştı..

22 yorum:

Devrim Sanane dedi ki...

Ne kadar basit ve saçma sapan bir şey bu bee..
boşuna gitti zamanım.

kimyaci dedi ki...

Aynen çok basit.Daha 10000000000 fırın ekmek yemen lazım kardeeeş!

kimyaci dedi ki...

Aynen çok basit.Daha 10000000000 fırın ekmek yemen lazım kardeeeş!

Baris Kara dedi ki...

Mutsuz bayanlar arayın tanisalim İstanbul Avcılar bulsma engeli olmayan bayanlar arayın tel ozelnoya açık 0539 776 57 64

Baris Kara dedi ki...

Bayanlar arayın tel ozelnoya açık 0539 776 57 64 aşk yaşamak isteyen bayanlar

Baris Kara dedi ki...

Bayanlar iştanbul goruselim telefon ozelnoya açık İstanbul Avcılar tel ozelnoya açık 0539 776 57 64

Mumin Essa dedi ki...

Ben Muhammed Necati Chacmaz ile konuşmak istiyorum

Mumin Essa dedi ki...

Ben Muhammed Necati ile konuşmak istiyorum lütfen

Javier Luman dedi ki...

Nice Post
Freshers Jobs way Provides jobs, IT jobs in india, Govt jobs , latest jobs, Bank jobs in India, Walkins, off campus placements, fresher jobs, vacancies and careers.

fadime yaramaz dedi ki...

ben anlamadım bu kız hasanla evli değilmiydi ali kim ? ne ara çıktı ali? çok karışık

fadime yaramaz dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Unknown dedi ki...

Siradan ama sizin dediginiz Kadar kötu degil 😉

Onur Altay dedi ki...

Orda yanlislik olmuş bence . yani ilk başta nişanlı olduğu ali , Hasan sonradan evlendiği. Sanırım

Onur Altay dedi ki...

Orda yanlislik olmuş bence . yani ilk başta nişanlı olduğu ali , Hasan sonradan evlendiği. Sanırım

Oktay Ayırkan dedi ki...

izmit evden eve nakliyat

mor kulaklık dedi ki...

Mal mal hikaye yazmayin aqqq

seogenc dedi ki...

izmit evden eve nakliyat derince evden eve nakliyat gebze evden eve nakliyat

Ünal Nakliyat dedi ki...


You can get transportation service from home to home, from Gebze home with best quality and safest, most reasonable prices.

Gebze evden eve nakliyat
Kocaeli evden eve nakliyat
Çayırova evden eve nakliyat
Darıca evden eve nakliyat

Address: Türkeyi / Kocaeli
Çayırova mah. 5212 street no: 76

Our site Ünal Nakliyat

Jobsway in dedi ki...

Here we can provide the contact details and address of Aadhar card recruitment and more latest govt jobs notification follow our site we inform and update everything about jobs information Aadhar card recruitment 2017

Md. Shameem Mridha dedi ki...

MD.Shameem Mridha
Thank you, I’ve just been searching for information about this topic for a while and yours is the greatest I’ve discovered till now.

Md. Shameem Mridha dedi ki...

MD.Shameem Mridha
Thank you, I’ve just been searching for information about this topic for a while and yours is the greatest I’ve discovered till now.

Ali dedi ki...

Slm bayanlar çiftler arkadanverenler arayabilirsiniz 05363116919